BİTİMSİZ SEVGİLER

Her şey bitebilir...
Bitmeyen sevgidir,
Bir pınarsa kaynak...
Bu pınar olsa olsa
Sevgipınarıdır ancak

Zaman olur sevgiler
Yerini alır nefretler.
Bazan da sevgiye dönüşür,
Bitmez sanılan nefretler.

Sevgipınarımıza yakışır,
Bitimsiz sevgiler,
Ve sevgilerin kaynağı,
İzabell Kızım gibiler...

Kadir Tozlu
24/06/2008Bitimsiz sevgileriyle, Bitmez tükenmez bir sevgi kaynağı, İzabell Kızım için.

KONUK GÖRÜŞLERİ


O bitimsiz sevgilerdir ki; evreni yerinde tutar ve enerjisi ile biz insanları birbirine bağlar dost yürek. Kutlarım bu güzel ve anlamlı şiirinizi Kadir Bey, sevgilerimle esen kalın!
Ergin Bingöl-25.06.2008

Hep imreniyorum size... Nasıl başarıyorsunuz bu kadar sevgi dolu olmayı... Çok anlamlıydı...
Müzeyyen Başkır-25.06.2008

Merhaba güzel insan...
Duyguların ve hislerin değişmeyen tercümanı can babişkom...
Sevgiden başka ne kaldı ki şu kocaman dünyada... O da yüreğimizin içinde hissettiğimiz kadardır... Her kul'da bulunmaz...
Senin gibiler de, bir damla sevgiden yoksun olanlara, görevleri sevgi dağıtmak sanırım...
Dünyada paylaştıkça büyüyen tek şey sevgidir çünkü...
Unutmayalım ki insan sevebildiği kadar insandır...
Herşey için teşekkür ederim Babişkom... O kocaman sevgi ile dolu yüreğine sağlık...
Bitimsiz sevgilerimle...
İzabell-25.06.2008

Yazan ve yazdıran yüreklere selam olsun...
Kaleminden hep böyle sevgi damlasın kadir babacımmmm...
Figen Meltem Ege-25.06.2008

Sevgiler gerçek kaynağını insanın duyumlarında buluyorlar. İnsan yaşadığı sürece duymaya, hissetmeye, anlamaya çalışacak, yaşamı için önceliği kendi duygularına (bir ölçüde sevgilerine) bırakacaktır. Konunun güzel işlenmiş olması insanın içsel zenginliğini bir aynayla yansıtmasına benziyor... Bitimsiz Sevgiler.
Talat Semiz-24.06.2008

Yakışır Kadir Baba yakışır sevgi pınarına bu şiir.... Yüreğinizdeki sevgi pınarı kurumasın... Tebrikler yüreğinize... Sevgilerimle: ))
Nuriye Zeybek-24.06.2008

Sevgipınarımıza yakışır,
Bitimsiz sevgiler,
Ve sevgilerin kaynağı,
İzabell kızım gibiler.

Muhteşem bir sevgi şiir okuttunuz sevgili abim. Kalebinizden bu sevgiler hiç eksik olmasın ve her zaman çağlasın.
Kaleminizi ve yüreğinizi kutluyorum. Saygılar yüreğinize
Türkan Dinçer-24.06.2008

Sadece yüreklerde bir ışık sevgi,herkesin bildiği ama ulaşamadığı,
sessizlik değildi ama,anlatılmaz bir duygu mutluluk...
Işıkla kalın
Ayşe Bakkalcı-24.06.2008

Sevgileriniz asla bitmesin. Bitimsiz olsun.
İzabell kızınızı ve sizi candan kutlarım.
O sevgiyede bu şiir yakışırdı.
Kaleminiz var olsun.
Saygılarımla.
Nurdane Diken-24.06.2008

Sevgi bitmez, yeterki sevmeyi bilesin. Aksi düşüncelerde sevgi zaten yokdurki efendim. Çok güzel anlatım, kutlarım Kadir Baba.
Selami Tıraşlar-24.06.2008

Sevgili babacığım, sen ki sevgiye ne kadar değer veriyorsun seni tanıyanlar çok iyi bilirler bunu... Artı günümüzde gerçek sevgiler tozlu raflarda unutulan mat bardaklar halini almış durumda. Beklentisiz seven çok az insan kaldı... Yani sevgi sevdalıları fosilleşmeye yüz tutmuş durumda... Ben her zaman diyorum ki; yaradılanı sev yaradandan ötürü. Kusurları bağışlayıcı ol. Kimseye kırılma ve de kırma. Kötü bir söz sarf etmeden önce düşün bir dakika ayır da. Ben bu sözü sarfedersem beni yaradanı incitirmiyim acaba diye bir sor kendine. Yaradılanın simasında yaradanın nurunu gör ve idrak et. Seni kırsalar da affet ama severek affet. Her daim gülümse, ta içinden derinden, yüreğinin gözleriyle, dudaklarıyla gülümse. Bak ozaman göreceksin ki mutluluk kapıları sonuna dek açılmış ve nice güzellikler sana orda göz kırpıyor, seni bekliyor. sevdiğini söylemekten korkma, en güzel sözdür seni seviyorum demek. Sevdiklerine sıkça sarfet bu sözü ama yürekten söyle daima. sevdiğini söylemek sevgiyi arttıran en büyük erdemdir. Ne güzel şeydir hesapsızca sevebilmek, sevdirebilmek kendini... İşte böyle söylüyorum babacığım, sevgi arsızı olalım diyorum. Çirkinliklerin kol gezdiği dünyada sevgi tohumları akıtalım yüreklerimizden ve geçtiğimiz her yere ekelim ki yeni sevgilere gebe kalsın evren... Yeni doğumlar yaşasın, tükenmesin sevgiler... Ne olursa olsun ne yaşarsak yaşayalım ama empati kuralım karşımızdaki ile ve hem biz öğrenelim sevmeyi hem de öğretelim severek değil mi babacığım... Son sözüm şu olacak; korkmayalım sevdiğimizi söylemekten, bu bize zarar vermez, bizden eksiltmez, aksine çoğaltır bizi. Bakın ben korkuyor muyum sevgimi dile getirmekten? Tüm hayatı, tüm insanları ve can taşıyan her ne kadar canlı varsa hepsini ve siz antolojideki dostlarımı ve de sevgili babacığım KADİR TOZLU SENİ ÇOK SEVİYORUM... HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUM VE BUNU GURURLA BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM... SEVGİM URALARA SIĞMASA DA BİR BÖLÜMÜNÜ SİZLERE YANSITMAYA ÇALIŞIYORUM... RABBİMİN NURUYLA VE DE SEVGİ İLE YOĞRULMAMIZ DİLEKLERİMLE BU GÜZEL ŞİİRİ YAZAN GÜZEL YÜREĞEDE HAYATINDAN SEVGİLER EKSİK OLMASIN, YAĞMUR GİBİ SAĞNAK SAĞNAK YAĞSIN DİYORUM... SEVGİLER BABACIĞIM, BİZLERE UNUTTUKLARIMIZI HATIRLATMA GAYERETİ İLE YOL ALAN SANA SONSUZ HATTA BİTİMSİZ SEVGİLER...:)
Şennur Yıldırım-24.06.2008


Defterim